SİİRT KURTALAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. DÖNEM MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI..

2. DÖNEM MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI..

Toplantıya İlçe Kaymakamı sayın Oktay ATEŞ´de katıldı.

İlçe Milli Eiğtim Müdürü sayın Faysel POLAT Müdürler Kurulu Toplantısında açılış konuşmasında: “2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. Döneminde gösterdiğiniz özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”  toplantıya  hoş geldiniz diyerek şunları söyledi:”

 

2015-2016 1.dönem yapılan Eğitim çalışmalarında da bizlerle birlikte işbirliği içinde çalışan ve gayret gösteren tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi bir ilk yarı dönemi geçirdik. İnşallah ikinci dönem daha iyi olur.

 

Milli Eğitim olarak hedefimiz, eğitimde başarı çıtasını daha yukarılara taşımak ve İl müdürlüğümüzün hedeflerini gerçekleştirmek yolunda emin adımlarla çalışmalar yapmak  ve faaliyetler yürütmektir..

 

Başarının arzulanan düzeye çıkması için idareciye önemli görevler düşüyor. İdareci ekip ruhunu hayata geçirerek, uygun koşulları oluşturma yeteneğini gösterebilmeli.

Eğitimde öğretimde en iyi yere gelmek için çalışıyoruz. Bu bir yürüyüştür.

Bu yürüyüşte geride kalmamak için müdürlerimizin kendilerini yenilemelerini ve yeni neslin istek ihtiyaçlarına göre okul donanımlarının hazırlanmasına değindi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü POLAT, başarıya giden yolun veliyi tanımaktan geçtiğini ve veli ziyaretlerinin önemine değindi. Bu ziyaretlerin başarılı-başarısız tüm öğrencileri velilerini kapsaması gerektiğini belirtti.

 

‘İdareciler öğretmenlerine yol gösterecek, yol açacak. Öğretmenlerimizin %90’nı genç. Yeni fikirlerine açık olcağız. Okul Gelişim  ekibimize bu genç arkadaşlarımızla yeni bir soluk katalım.’dedi.

 

 

Dershanelerin kapanmasıyla yeni bir dönem başlıyor, öğretmen artık öğrencinin geleceğinin kendisine bağlı olduğunun bilinciyle, sorumluluğunun farkında hareket etmek zorunda kendini hissetmeli.

 

Öğretmenimizin o sorumluluk duygusunu güçlendirirsek, İlçemizin akademik seviyesi çok daha iyi duruma yükselecektir.

İlçe MEM olarak Kurtalan Kaymakamlığı olarak  yapacağınız tüm çalışmalarda yanınızda olacağız.

Kaymakamımızın eğitim yönü kuvvetli ve eğitime önem veren bir kişi ve her zaman bizlere destek oluyor. Kurumlarımızı denetliyor,ziyaret ediyor,yol gösteriyor. Bundan dolayı kendisine bu özel ilgisi ve alakasından  dolayı da ilçe MEM olarak teşekkür Ediyoruz.

 

 

 “Mevcut kadromuz ile bu yıl daha başarılı olacağımıza inancımız tam. Gayemiz daha çok çalışarak ilçemizin eğitim seviyesini daha yukarılara çıkartmaktır.

Bunun için İdareciler olarak önünüze stratejik hedefler koyarak, her yıl bir önceki yıla göre, fark yaratacak başarıyı göstermeniz gerekiyor.

 

 Okullarınızda Sizler başarı sağladıkça bizler mutlu oluyoruz.

Bu konuda fedakarlık gösteren, Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

 

Toplantıya katılan İlçe Kaymakamı Oktay ATEŞ, ülkenin en büyük ordusu  eğitim camiasıdır. Bu camia ile çalışmaktan projelerini desteklemekten dolayı mutlu olduğunu söyleyerek Okul müdürlerine tavsiyelerde bulundu. İlçe Kaymakamı olarak yapılacak tüm çalışmlara maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerini dile getirdi.

 

 

Toplantı daha sonra gündem maddeleri ve Okullarımızın TEOG, YGS başarı durumları ve 2. Dönem yapılacak çalışmaların değerlendirilmesiyle ilgili olarak devam etti.

17-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-2016

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , 56500 Kurtalan/SİİRT - 0 484 411 2063 - 2028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.