SİİRT KURTALAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yılı Törenlerle Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yılı Törenlerle Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yılı Törenlerle Kutlandı.

İlk tören sabah saat 09.00’da Kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Çelenk bırakma törenine Milli Eğitim Müdürü Faysal POLAT, Kurum Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri katıldı. Çelengi Milli Eğitim Müdürü Faysal POLAT Atatürk anıtına bıraktı. Çelenk töreni okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.

            Kaymakamlık bahçesindeki çelenk töreninin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yılı kutlaması saat 09.30’da İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Kapalı Spor Salonu’ndaki kutlama törenine Kaymakamımız Sayın M.Mustafa İMAMOĞLU, Garnizon Komutan V. Osman ÖZTÜRK, Belediye  Başkanı Nevzat KARAATAY, Milli Eğitim Müdürü Faysal POLAT, Resmi Kurum Müdürleri öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kapalı Spor Salonu’ndaki tören protokolün yerini almasının ardından okunan istiklal marşı ile başladı. İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Faysal POLAT yaptı.

            Polat; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı Milletimizin var olma veya yok olma mücadelesi içerisinde egemenliğini ilan ettiği tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programına hoş geldiniz. Bu sene ilkbaharın gelişiyle modern demokratik Türkiye cumhuriyetinin doğuşunun 95. Yılını kutlayacağız.

            Sevgili Çocuklar!  Şu gerçeği bilmelisiniz ki, bu gün sizlerle birlikte sevinç içinde kutladığımız bu bayram, zorlu süreçlerin büyük fedakârlıkların sonucudur. Ancak, bu fedakarlığın coşkusunu yaşamak, en çok size yakışır. Çünkü arkasında coşku olmayan hiçbir başarı yoktur. Yüreğinin ve beyninin ateşine güvenmeyenler, kalıcı başarılara imza atamazlar.  Kuşlar kanatlarıyla çırpındıkça yükselir, sizler ise okudukça yükseleceksiniz. Günler ve yıllar çok çabuk gelip geçecek. Devletin birçok makam ve mevkiine, sizler geleceksiniz. Kendinizi şimdiden hazırlamalı ve yetiştirmelisiniz. Kitaplarla dost ve arkadaş olmalısınız, okulda, evde, yaylada, tatilde her fırsatta okumanız ve okumayı araştırmayı bir yaşam haline getirmeniz vazgeçilmez bir hedeftir. Bu hedef sizlerin olduğu kadar ülkemizin geleceği açısından da çok önem arz etmektedir.  Üzülerek belirtmeliyim ki, bu gün dünyamızın bir çok yerinde, yaşanan savaşlar nedeniyle anne, babasından ve yurdundan ayrı, yüreği korku, hasret ve acılarla dolu çocukları hatırlamak da yüreğinizdeki asaletin gereğidir. Biz de maalesef savaştan kaçarak ilimize gelen, Suriyeli çocukların da sizinle birlikte bu mutluluğu yaşayabilmeleri için, onları kutlama programımıza davet ettik. Umuyorum ki hep birlikte ortaya çıkaracağımız mutluluk, o kadar büyük olsun ki, bütün acılar bunun yanında küçük kalsın.             Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, kutlama töreninin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, tüm halkımızın ve öğrencilerimizin bayramını kutluyorum  ” dedi.

 

            Milli Eğitim Müdürü Faysal POLAT’ın konuşmasının ardından 4 öğrencinin okuduğu şiirlerden sonra Okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmalarda birinci gelen öğrencilere ödüllerini M.Mustafa İMAMOĞLU, ikinci gelen öğrencilere Garnizon Komutan V. Osman ÖZTÜRK,  üçüncü gelen öğrencilere de Belediye  Başkanı Nevzat KARAATAY vermiştir. Ödüllerin verilmesinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlaması Sümer Ortaokulu Halk Oyunları Gösterisi, Zübeyde Hanım Anaokulu ve sümer Anaokulu gösterisiyle sona erdi.

 

1212
12
12121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212121212

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , 56500 Kurtalan/SİİRT - 0 484 411 2063 - 2028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.