SİİRT KURTALAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERLERİ VERİLDİ.

İLÇEMİZDE MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERLERİ VERİLDİ.

 

 

İLÇEMİZDE MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERLERİ VERİLDİ.

Gençlerimizi zararlı madde bağımlılığından korumak, zararları konusunda aydınlatmak ve bilinçlendirmek amacıyla ilçemizde bulunan liselerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, İlçe Müftülüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kurtalan Devlet Hastanesi katkılarıyla  organize edilen ‘Madde Bağımlılığı’ panel ve seminerleri düzenlendi.

            Seminerler   Kurtalan Anadolu  Lisesi,  Kurtalan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ve Kurtalan Ekspresi Anadolu Lisesi okullarında verildi.      

          Kurtalan Ekspresi Anadolu Lisesi öğrencileri için Beyazsaray Düğün Salonunda diğer liseler içinse  Ertuğrul Gazi İlk/Orta okulunda düzenlenen seminerlere İlçe Kaymakamımız Mustafa İMAMOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal POLAT, İlçe Müftüsü Abdulvasıf ERARSLAN, Okul Müdürleri  ve öğretmenler katıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü  POLAT, gençliğimizi zararlı maddelerden korumak amacıyla bu tür çalışmaları ilçedeki tüm okullara yayacaklarını dile getirdi.İnsan bedeninin biz insanlara Allah tarafından emanet olarak teslim edildiğini belirtip bu emaneti koruyup iyi bakmamız gerektiğini belirtti. Madde bağımlılığının sağlık, psikolojik, dini, adli ve emniyet boyutuyla çok yönlü olarak ele alınmasının önemine değindi.

  İlçe Kaymakamı Sayın İMAMOĞLU son dönemde önemli bir sorun haline geldiğini, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtarmanın önemli bir görev olduğunu, bu kapsamda bu tür bilinçlendirme faaliyetlerine önem verdiklerini ifade ederken, seminerlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

    İlçe Kaymakamımız çalışmada görev alan konuşmacılara İlçe Milli Eğitim    Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Teşekkür Belgesi takdim etti.

 

123123

 

123123123123123123123123123123123123123123123

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , 56500 Kurtalan/SİİRT - 0 484 411 2063 - 2028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.