SİİRT KURTALAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN KARNE MESAJI

             Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,             2015/2016  eğitim-öğretim yılını güzel anılarla, başarılarla geride bıraktık. Bu eğitim-öğretim yılında  okullarımız çeşitli alanlarda İl ve İlçe  genelinde düzenlenen yarışmalarda, spor müsabakalarında, proje çalışmalarında, yurtdışında yapılan mesleki çalışmalarda, bilgi yarışmalarında çok önemli başarılar elde ettiler.             Öğrencilerimiz koştular, terlediler, ders çalıştılar, okudular, düşündüler ve İlçemiz okullarına 1.likler, madalyalar, kupalar kazandırttılar.               TEOG sınavında İl genelinde İlçemizi başarının zirvesine taşıdılar. Tüm bu başarılarda emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN KARNE MESAJI

        Sevgili Öğrenciler,

            Yoğun ve yorucu bir sürecin sonucunda bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Karne, sizlerin  zayıf ve güçlü yönlerinizi ortaya çıkaran bir göstergedir. Bu bakımdan yaz tatili eksikliklerinizi fark etmek ve bir dahaki dönem için tedbirler almak adına bir fırsattır. Notlarınız ne olursa olsun kendinize olan güveninizi arttırarak, iyi bir tatil geçiriniz.  Unutmayın ki eğitim sadece okulda değil hayatın her alanında vardır. Bunu bilerek kendinizi her an geliştirecek çeşitli aktivitelere faaliyetlere vakit ayırın.Bu anlamda Halk Eğitim Merkezi, Okullarımız, Gençlik Merkezini ve İlçe Halk Kütüphanesini yazın boş bırakmamanızı size tavsiye ediyorum.

         Değerli Veliler,

            Bugün bizim için en değerli varlık olan çocuklarımızın, diğer bir tabirle bizlerin onlara ne kadar değer verdiğimizin göstergesi olan karnelerini alacağız. Çocuklarımızın karnelerinde almış olduğu notlar, bizlerin onları ne kadar sahiplendiğimizin ne kar önemsediğimizin göstergesi. Aldığınız puanlar ne olursa olsun hepsi bizim için önemlidir.

            Bize düşen bu hayat yolunda çocuklarımızın elinden daha güçlü  tutmak ve onları zirveye taşımak için kollarınızı sıvamak.Çocuklarımızı hep sevelim sıkı sıkı sarılalım, onlara zaman ayıralım. Onları bir birey olarak kabul edelim, her fırsatta çocuklarımıza güvendiğimizi, değer verdiğimizi hissettirelim.

            Şunu hepimiz iyi biliyoruz ki, onların başarısında önemli katkılarınız olduğunu biliyor ve sizlere gönülden teşekkür ediyorum.  

        Kıymetli Meslektaşlarım,   

            Öğrencilerimizi bilgi ile donatırken, aynı zamanda onlara “iyi insan” olma vasfını da yüklemektesiniz. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 

 

             Bu duygu ve düşüncelerle 2015/2016 eğitim öğretim yılının tamamlanmasında emeği geçen okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini diliyor, onları yeni eğitim - öğretim yılında yenilenmiş, enerji dolu, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde okullarda görmeyi temenni ediyorum. 

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , 56500 Kurtalan/SİİRT - 0 484 411 2063 - 2028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.