SİİRT KURTALAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE SEVİNCİ

ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE SEVİNCİ

ÖĞRENCİLERİMİZİN KARNE SEVİNCİ

İlçemizde Okul öncesi, İlkokul, Ortaokulu ve lisede yaklaşık 18.000 öğrenci karnelerini alarak, 2014-2015 Eğitim-öğretim yılına veda ederek  yaz tatiline başladılar.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yılsonu karne dağıtım töreni Kurtalan Atatürlk İlkokulunda  Törene, İlçe Kaymakamı M.Mustafa İMAMOĞLU, İlçe  Milli Eğitim Müdürü Faysel POLAT, Şube Müdürü Ömer ÇELİK,Okul Müdürleri,  Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. 

Karne töreninde Konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel POLAT;’Bugün ilk/ortaokul ve liseye devam eden 17.873 öğrencimize karne vereceğiz. Bu öğrencilerimizin 1580 ini ortaokuldan mezun edip Ortaöğretime  gönderirken,704 öğrencimiz ise liselerimizden mezun olmanın heyecan ve sevincini yaşıyor,bizde  öğretmen ve idareciler olarak,öğrencilerle aynı heyacanı yaşıyoruz,mutluyuz.İlçe Milli Eğitim Müdürü POLAT Konuşmasına şöyle devam etti.

‘Sevgili öğrenciler; önümüzde su gibi akıp giden güzel yıllarımız var ve olacak.Geleceğinize bir ışık tutar umuduyla son bir ders olarak, bazı hususları sizlere hatırlatmak  istiyorum.

Tüm yaşam sürecinizde tabi bu bizler ve hepimiz içinde geçerli olan bir durum sürekli KİTAP okumalıyız. Biliyoruz ki okumakla insan aklı ve hayalleri gelişir, zekası olgunlaşır, ufku açılır. Dinimizin de ilk emri ‘Oku’dur. Okumakla başarının kapısını aralayacağını unutmamalıyız.

Sevgili öğrenciler, kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Bu yarışınız başarıya ve belirlediğiniz hedefe sizi  güvenle götürsün.

Kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Çünkü siz oldukça özelsiniz bir başkası değilsiniz. Anne ve babanızın şüphesiz ki  biricik ve en tatlı varlığısınız. Başarınız ve bireysel becerileriniz sizi  başkalarından farklı kılsın..

*Sizler, mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için  çalışmalı, arkadaşlarınızı sevmeli, paylaşmayı bilmeli,  Araştırıcı ve yaratıcı olmalı  arkadaşlarınızın fikirlerine saygılı olmalısınız.

Topluma yararlı bir birey olmak için kendinizi sürekli dur durak bilmeden yetiştirmelisiniz.  En önemli hedefiniz bu olmalıdır.                                                                                                                                     

Değerli Velilerimiz,

Bugün 9 ay önce bize emanet ettiğiniz yavrularımızı size donanımlı bir şekilde teslim etme günü. Üzerine titrediğimiz en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın karne aldıkları gün. Bu karneler aynı zamanda sizin evladınıza gösterdiğiniz ilgi ve alakanın göstergesi ve sizin de karneniz.

Temennim odur ki aldığınız karneyle övünür çocuklarımızı hayata hazırlarken onların başarılı yönlerini tebrik eder ve onlarla mutlu olursunuz.

Sizden beklentimiz 3 ay sürecek tatil döneminde, çocuklarımızı dinlendirip eğitecek aktivitelere yönlendirmeniz.

 Bu amaçla İlçemizde  Gençlik ve spor Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Müdürlüğümüzün açtıkları spor ve kültürel kurslarda çocuklarımızın eğitim almalarını sağlamanız.

 Bunun yanı sıra çocuklarımızın zayıf olduğunu veya takviye edilmesini istediğiniz dersleriyle ilgili  bu yıl Bakanlığımızın okullarımızda açacağı olan Yaz dönemi yetiştirici kurslara çocuklarımızı yönlendirmeniz…

Bu kurslarda istediğiniz ve seçtiğiniz  derslerde çocuklarınıza özel ders ortamında eğitim verilecek olup  Böylelikle çocuklarımız hem dinlenirken eğlenecek hem de gelecek eğitim dönemlerinde hazır olacaktır.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım,                                                                                                                                    

  Bugün kimimizin bir yıl boyunca okuttuğu, okuma yazma öğrettiği, kimimizin de 4 yıl boyunca göz bebeği gibi bakıp okuttuğu hayata hazırladığı yavrularımızın yüreklerinin kocaman olduğu yuvadan uçtuğunu gördüğümüz gün.  Yetiştirdiğiniz tüm çocuklarımızı bir çiçek tohumu gibi güzel ülkemin topraklarına serptiniz.

 Tümünüzün eline ve emeğine sağlık. İnşallah emek ve gayretlerinizin semeresini öğrencilerinizin başarılarını görmekle mutlu olursunuz.

Değerli Misafirler,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim yılı boyunca çocuklarımızın ders başarılarını artırmak, kültürel ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve  eğitim çalışanlarımızın motivasyonunu   en üst düzeyde tutmak amacıyla sosyal ve toplumsal faydayı gözeten çalışmalar yaptık.

 Yıl içinde yorulmadan büyük bir şevkle köy ve merkezdeki okullarımızın neredeyse tümünü ziyaret ettik, eğitim kurumlarımızın faaliyetlerini ve eğitim çalışmalarını yerinde inceledik, eğitim çalışanlarımıza yol gösterdik.

 Bu faaliyetleri gerçekleştirirken hep yanımızda olan desteklerini Müdürlüğümüzden eksik etmeyen başta İlçe Kaymamamıza ve eğitim gönüllüsü olan tüm kuruluşlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Gayret ve çabalarımızın Kurtalanımız ve çocuklarımız için olacağını belirtir, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı yaz tatilinin    öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza, ailelerine hayırlı olmasını diliyor, hepinize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.’ Dedi.

Karne töreninde konuşan İlçe Kaymakamı M.Mustafa İMAMOĞLU; “Sevgili çocuklar, yıl boyunca yaptığınız çalışmalardan dolayı sizi tebrik ediyorum. Sizi çok güzel bir gelecek bekliyor. İnşallah kendiniz, aileniz ve ülkeniz için çok faydalı birer insan olacaksınız, bunun içinde, çok iyi bir eğitim içinde çok çalışmanız şart. Eğitim sezonu boyunca çalıştınız şimdi tatil başlıyor, tabi hem eğlenecek ve dinleneceksiniz, ama aynı zamanda, gelecek eğitim yılına da hazırlanmayı ihmal etmeyeceksiniz. Her fırsatta kitap okuyun, Bu gün karne alan tüm öğrencilerimize, mutlu ve güzel iyi bir  tatil diliyorum. Eğitim sezonu boyunca öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

 

İMAMOĞLU ve POLAT,karne töreninde  yıl içinde çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verdiler.Atatürk İlkokulundan ayrılan,tayini çıkan öğretmenlere çiçekler verdiler.

 

123123123123123123123123123123123123123123123123123123123123123123123123123

 

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , 56500 Kurtalan/SİİRT - 0 484 411 2063 - 2028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.