SİİRT KURTALAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİM OKULARIMIZDA AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

ORTAÖĞRETİM OKULARIMIZDA AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

ORTAÖĞRETİM OKULARIMIZDA AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel POLAT, İl Orman Müdürlüğü Personelleri, Üniversite Öğretim elemanları ve öğrencileriyle beraber Ortaöğretim okullarımızda fidan diktiler.

Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Okulunda yapılan ilk etkinlikte İlçe Milli eğitim Müdürü Faysel POLAT   ‘"Bugün buraya hem okullar hayat bulsun hem de eğitim yuvalarımızın bahçelerini yeşillendirmek maksadıyla bir araya geldik. Okulların etrafını ağaçlandırmamızdaki amaç; çocuklarımızın, gençlerimizin ve öğrencilerimizin ağaç konusunda bilinçlenmesidir. Biz ağaç dikmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Ama ağaç diktikten sonra onu koruma ve yetiştirme noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Bu noktada biraz daha duyarlı ve bilinçli olmamız lazım. Bu konuda yapılacak en önemli ve güzel işlerden birisi de çocuklarımıza küçük yaşta ağaç dikmenin, ağacın ne olduğunu, ormanın ne olduğunu anlatmak. Bu faaliyetlerle de amaçlanan budur.

Peygamber Efendimiz ‘Yarın kıyamet kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidan ağacını hemen dikin.’ Hadisi şerifini hayatımızda yaşatmamız lazım.İnşallah bu faaliyetlerimiz diğer kurumlarımızın destek ve katılımıyla devam edecektir.  Bu çalışmayı destekleyen İl Orman Müdürlüğümüze ve gönüllü olarak faaliyetleri destekleyen Üniversiteli öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.’diye konuştu.


123123123123123123123123123123123123

Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , 56500 Kurtalan/SİİRT - 0 484 411 2063 - 2028

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.